Znáte jedinečnou aplikaci na sledování noční oblohy? Je zdarma a nabízí úžasné zážitky a informace

Pozorování hvězd patří mezi častou zábavu především během letních večerů. Lidé s hlavami obrácenými k obloze jsou viděni v parcích velkých měst a také v horských oblastech, kde je viditelnost oblohy, díky absenci světelného smogu, nesrovnatelně větší. Pokud patříte mezi romantiky nebo vás prostě přitahuje vesmír, doporučujeme vám aplikaci, která vás svými schopnostmi ohromí.

Během pohledu na oblohu mnohdy narážíme na problém, který spočívá v naší neschopnosti rozpoznat hvězdy, planety či souhvězdí. Samozřejmě, kromě těch notoricky známých, jako je Velký či Malý vůz, Kasiopea nebo třeba Orion. Pokud tedy již nechcete neznale bloudit pohledem v plejádě svítících bodů, sáhněte po mobilní aplikaci Night Sky.

Po otevření aplikace můžete brouzdat po obloze a kamkoli se skrz ni podíváte, uvidíte velmi přehledně znázorněná souhvězdí a jejich pojmenování, včetně jejich graficky vkusně zpracovaného předobrazu, který se po pár vteřinách rozplyne a vy uvidíte hvězdy, které souhvězdí tvoří. Stejně tak vám aplikace nabídne jména planet a dalších útvarů, které se na obloze vyskytují. Kliknutím na informace zjistíte bližší podrobnosti o parametrech mnohých těles a spoustu dalších zajímavostí. Objekty můžete dokonce i vyhledávat pomocí klasického vyhledávacího dialogu. Samozřejmostí je kalibrace oblohy podle pozorovacího místa. Jako bonus můžete brát zobrazení všech satelitů a dokonce i zbytků raket, které krouží na oběžné dráze.

Aplikace je zdarma, ale nabízí se také její placená verze, za níž ročně zaplatíte 859,- Kč. Za tento směšný poplatek můžete pozorovat hvězdy online s přáteli, sledovat Zemi ve vesmíru v 3D verzi, zaznamenávat vlastní prohIídky oblohy a další vymoženosti. I bez placení vám ale aplikace nabídne vše, co bylo uvedeno v předchozím odstavci.

Pro mnohé uživatele, kteří nevládnou angličtinou je určitě potěšující, že aplikace Night Sky pracuje také v češtině. Špatnou zprávu ale máme pro majitele mobilů se systémem Android. Nabízí se totiž výhradně v AppStore pro vlastníky smartfounů se systémem iOS. Neváhejte tedy a vyzkoušejte Night Sky co nejdříve. Na nezapomenutelné zážitky s ní strávené jen tak nezapomenete a budete se každý jasný den těšit, až se setmí.

Zdroj: redakce/obejmisvet.cz

Doporučené články