Teru – cestovatelka s duší

„Když jsem žila v Madridu, objevila jsem svou vášeň pro cestování“, začíná své vyprávění o sobě fotografka a blogerka Teru Menclová. „Stěhování do zahraničí, do nové země, pro mě bylo opravdu první vážnou výzvou. V té době jsem sotva mluvila španělsky a nevěděla jsem nic o městě, do kterého jsem se stěhovala. Jediné, co jsem měla, byl můj dost obrovský kufr a kus papíru s adresou mého bytu. Tak to všechno začalo.“

Teru na svém blogu Terusguide sdílí velmi specifické cestovní průvodce, které pomáhají lidem naplánovat perfektní cestu. „Když cestuji, vždy se snažím vyhýbat velkým davům, částečně proto, že si chci celé místo plně užít bez klikání kamer a selfie holí všude kolem, a částečně proto, že chci pořizovat dobré fotografie bez spěchu. Je tedy logické, že moji cestovní průvodci poskytují tipy, jak si užít turistická místa bez davů. Vzhledem k tomu, že ráda jím a piji dobrou kávu, je logické, že součástí mých průvodců na blogu jsou i tipy na jídlo a pití,“ popisuje svůj záměr Teru Menclová.

Kromě blogování a pořizování fotografií z cest pracuje Teru také jako fotograf pro svatbu a životní styl, holduje veganství, je nadšená pro tetování a miluje alternativní hudbu. Na základě svých několikaletých zkušeností nabízí Teru doučovací kurzy v oblasti fotografování a editačních schopností.

Přesto, že Teru rajzuje po světě křížem krážem, a působí velmi neohroženě, nemá to zase až tak jednoduché. Na svém blogu se v podmínkách karantény rozepsala o svých potížích v oblasti emocí. Navštivte její blog a začtěte se do osobní zpovědi jemné dívky, která objímá svět a bojuje s démony.

Rozhodla jsem se v podmínkách stále probíhající karantény sepsat v trochu ucelenější formě můj příběh s úzkostí a OCD. Za prvé, psaní má neuvěřitelný terapeutický účinky a pomáhá mi nahlížet na vlastní myšlenky s odstupem. Za druhé, věřím, že sdílením mýho příběhu můžu mnohým lidem pomoci pojmenovat jejich problém, vyhledat pomoc nebo jenom vyjádřit podporu,“ říká blogerka Teru Menclová.

Díky Teru v tom nejste sami. Podle jejich slov sama strávila roky přemýšlením o tom, že je nejhorší člověk na světě, že je blázen a že je jediná, kdo má v hlavě démony, jak s oblibou nazývá své úzkostné myšlenky. Všichni (dobře, možná ne všichni, ale valná většina rozhodně jo) totiž včasto vypadají, že mají všechno dokonale srovnané, že si žijou bezstarostný život. Blogerka nyní přiznává, že se hluboce mýlila. Sama se v minulsti stala mistrem ve skrývání strachů a úzkosti. Navenek byla silnou ženou, která přesně ví, co chce, uvnitř ale byla ve skutečnosti ustrašenou malou holkou bojující s neustálým přívalem černých myšlenek.

„Už jako dítě jsem měla sklony k velkým excesům. Mívala jsem období, kdy jsem byla hrozně hyperaktivní a svůj přebytek energie jsem ventilovala tvořením nejrůznějších věcí. Psala jsem naivní dětský příběhy, kreslila komiksy a vymýšlela do nich milion různých postav, jejichž vlastnosti jsem s oblibou vykreslovala do nejmenších detailů. Taky, a pozor, tohle bude znít asi docela creepy, jsem si vymýšlela imaginární “kamarády”. Vždycky jsem si hrozně přála koně, a když jsem nemohla mít skutečnýho, měla jsem ho alespoň na úrovni mých smyšlenek,“ dodává Teru Menclová.

Poznáváte se? Potom navštivte zmíněný blog a možná právě skrze příběh, který vám bude blízký zjistíte, že vaše vnímání světa a sebe sama není nikterak mimořádné a uleví se vám. Možná potom díky tomuto zjištění získáte mnohem více odvahy být sám sebou a budete mnohem jednodušeji „objímat svět“.

Zdroj: terusguide.com

Doporučené články