Hledáte parťáka na cesty? Není problém

Cestování je posedlost, kterou trpí spousta z nás. Jakmile jednou tuto ”drogu” vyzkoušíte, už nikdy se jí nedokážete zbavit. Ne každý má ale koule na to, aby vycestoval sám. Obavy ze samoty a z jistého pocitu sebeztracení v neznámých a doposud nepoznaných místech světa jsou pochopitelné. Proč tedy k sobě nenajít někoho, kdo nám odhodlání k cestě za dobrodružstvím zjednoduší.

Důvodů k obavám ze sólového cestování je spousta. Krom zmíněného pocitu samoty, to mohou být i další překážky. Mezi ně jednoznačně patří jazyková bariéra, obavy o vlastní bezpečnost a nakonec také jisté nepřesvědčení, že si osamocený člověk cestování skutečně užije. Sdílení zážitku s někým vedle sebe může být pro leckoho přece jen smysluplnější.

Možností, jak objevit parťáka je spousta. Jako první se nabízí porozhlédnout se po nejbližším okolí a oslovit někoho, kdo je nám tak nějak blízký. Ne vždy ale ve své blízkosti někoho takového máme, a když už, tak se třeba lišíme ve vkusu souvisejícím s výběrem destinací. Někdo má rád vdolky a jiný zase holky, zní jedno okřídlené české pořekadlo. Jinými slovy, někdo se rád válí u moře a někdo zase raději s krosnou na zádech navštěvuje vrcholky hor.

Mnohdy se stává, že pokud tento nejpřirozenější a nejzákladnější způsob výběru spolucestovatele selže, je tímto selháním poznamenán i náš cestovatelský osud. Sedíme doma a surfujeme po facebookových či instagramových profilech a nezbývá nám, než tak trochu závidět. Co tedy dělat, když v sobě ke koupi letenky pro jednu osobu nenacházíme odhodlání?

Rada je vcelku jednoduchá. Najděte si parťáka tzv. online. Na českém webovém prostoru existuje spousta serverů, které dokáží osamocené cestovatele propojit. Ne všechny jsou ale prověřené, a proto je lépe poohlédnout se po takových, které už za sebou mají letitou historii a jejich uživatelé za sebou zanechali již spoustu dobrých referencí.

Mezi takové patří jednoznačně servery Hedvabnastezka a Cestolidi. Oba jmenované weby se spolucestováním zabývají již roky a zkušenosti uživatelů jsou veskrze pozitivní. Přestaňte se tedy rozhlížet kolem ”komína” a využijte možností, které vás dovedou k člověku, kterého doposud neznáte, a který, stejně jako vy, hledá společníka k novým cestovatelským zážitkům. Zbavte se předsudků, že jen ten, s kým máte letité kamarádské či jiné zkušenosti, je tou jedinou možnou variantou. Vycestování s někým novým a “vztahově” čerstvým může být pro vás, kromě poznání nových míst, velkým osvěžením a může do vašeho života přinést nečekanou dávku nové energie.

Zdroj: redakce/obejmisvet.cz

Doporučené články