“Ať se stane cokoli, cestování bude vždycky součástí našeho života,” říká australanka Caroline

“Jsme Caroline a Craig Makepeace, manželský pár z centrálního pobřeží Austrálie a nyní žijeme v Severní Karolíně. Rádi nazýváme svět naším domovem. Již 22 let kočujeme po světě. Posledních 13 let s našimi dvěma dcerami.,” uvádí se na cestovatelském blogu Ytravelblog.

Caroline a Craig pomáhají milovníkům cestování odpoutat se od chaosu současného světa a následovat své štěstí. Makepeaceovi moc dobře vědí o čem mluví. Již 23 let jsou totiž na cestování závislí. Tento pozoruhodný pár navštívil již spoustu zemí, ale o jejich počtu tak trochu ztrácí přehled. ”Dáváme přednost hlubokým, obohacujícím kulturním zážitkům před počítáním zemí,” říkají s úsměvem. Makepeaceovi cestují a přitom pracují na plný úvazek na svém cestovním blogu. Stejně svědomitě se zabývají vzděláváním svých dvou dcer. Caroline, ještě před svým přesídlením do USA, odpověděla serveru Justonewayticket na několik otázek.

Kdy jste začali cestovat a proč?
Poprvé jsem vyrazila na cesty v roce 1997, tři dny poté, co jsem dokončila univerzitu. Toužila jsem po svobodném životě, o poznávání krás světa, o poznávání nových lidí a o divokých dobrodružstvích. Chtěla jsem zjistit více o světě a o sobě samé. Okamžitě jsem se stala závislou a s cestováním jsem nikdy nepřestala. Našla jsem způsob, jak z něj udělat životní styl, a ne jen občasné dobrodružství.

Jak financujete své cesty? Pracujete v zahraničí?

Své cesty jsme vždy financovali prací v zahraničí. Je to nejlepší způsob, jak dlouhodobě a levně cestovat po světě. Pracovala jsem jako učitelka, ale příležitostně jsem dělala i v pohostinství nebo i v dělnických profesích. Craig pracoval ve stavebnictví, pro aerolinky Delta a také učil angličtinu v Bangkoku. Obvykle jsme si sháněli práci ještě před příjezdem do nové země. Často jsme vše řešili přes agentury nebo náborové programy. Na několika místech jsme si ale našli práci jen tak. Chodili jsme po ulicích a hledali. Nebo taky díky kontaktům, které jsme získávali.

Vydělává váš cestovatelský blog dost peněz na financování vašich cest?

Po několika letech tvrdé práce konečně ano. Ale nevyděláváme závratné částky, takže musíme velmi chytře hospodařit s rozpočtem a výdaji. Máme 15 let zkušeností s cestováním s omezeným rozpočtem, takže jsme docela dobří v hledání levných nebo bezplatných cestovatelských zážitků. Vydělávat na cestovatelském blogu je velmi obtížné. Musíte mít i další zdroje příjmů. My vyděláváme peníze také z reklamy, sponzorovaných příspěvků na sociálních sítích a z vlastních produktů. Díky našemu blogu také získáváme sponzorské pobyty v destinacích, což snižuje naše cestovní náklady. Nic ale není zadarmo, vyžaduje to spoustu práce z naší strany. Jde spíše o výměnu hodnot.

Myslíte si, že se někdy usadíte a přestanete cestovat?

Mám cikánského ducha a nebudu se to nikdy snažit popírat nebo skrývat. Ať se stane cokoli, cestování bude vždycky součástí našeho života. A to, i když díky škole holek, budeme cestovat třeba jen o víkendech nebo o školních prázdninách. Zatím nejsme rozhodnuti, kde bychom se chtěli usadit. V současné době by to mohlo být v Queenslandu v Austrálii nebo v Raleighu v Severní Karolíně ve Státech. Ale uvidíme podle “větru”, může se to kdykoli změnit.

Nějaké tipy pro lidi, jak mohou cestovat co nejdéle?

Musíte to dost chtít a být ochotni něco obětovat, aby se to stalo. Ujasněte si, proč to chcete dělat. Jakmile si to uvědomíte a budete si skutečně chtít vytvořit cestovatelský životní styl, budete překvapeni, jaké dveře se vám otevřou. V roce 1997 jsem si nikdy nekladla za cíl procestovat celý život, jen prostě věděla, že chci cestovat. Tento první krok se proměnil v něco, co jsem tenkrát neočekávala a budou pokračovat po zbytek mého života. Přišlo mi ta posléze vlastně snadné. Jediné, co dělám, je, že následuji své srdce a nechávám se vést svou duší.

Zdroj: ytravelblog.com, justonewayticket.com

Doporučené články