Aplikací na hledání místa ke stání s obytným vozem kdekoli na světě je více. Jedna z nich je mezi nimi králem

Pokud patříte mezi milovníky nezávislého cestování v obytném voze, potom pravděpodobně již znáte aplikace, které vám nabídou skvělá místa na parkování přes noc. Mnoho lidí ale s tímto druhem poznávání světa teprve začíná, a tak jim může přijít vhod tip na jednu zásadní z nich, která jim vyhledávání místa na stání s obytňákem ulehčí.

Cestování v obytňáku je jednou z možností, která láká čím dál více lidí, toužících poznat svět nejen skrze vykřičené destinace a pětihvězdičkové hotely, a kteří chtějí na svých cestách po světě zažít spoustu nečekaných dobrodružství a okusit skutečnou svobodu. Další nevyvratitelnou výhodou je, že před výjezdem na cesty a ani během ní nemusíte řešit ubytování v penzionech či hotelech. Kromě toho, že tyto starosti jdou zcela mimo vás, navíc ještě ušetříte. Téměř kdekoli na světě totiž existují oficiálně ověřená místa, na nichž můžete i přes noc parkovat zcela zdarma. Stejně tak můžete sáhnout do pestré nabídky kempů, které nabízí široký servis a jsou zpoplatněny.

Jak vyplývá z výše uvedeného, jednou ze zásadních věcí, kterou campervanisté často řeší, je místo k parkování přes noc. Aplikací, které takovou službu nabízejí, je spousta. I přes jejich narůstající počet je pořád králem jedna zásadní. Znalí již tuší. Ano jde o Park4night.

Park4night je aplikace založená na komunitním sdílení míst. Pokud tedy některý ze členů komunity, což můžete být i vy, navštíví nějaké místo a bude mít pocit, že může být zajímavé i pro další uživatele, místo do integrované mapy prostě a jednoduše přidá. Tímto způsobem vzniká mapa světa osázená značkami, z nichž je na první pohled zřetelné, zda se jedná o kemp nebo jde o volné stání v přírodě či ve městě. Zda je místo s poplatkem a v jaké výši se uživatel dozví po rozkliknutí detailu vybraného místa.

Tato aplikace může být zajímavá také pro nevlastníky obytňáků, poněvadž mnohé kempy nabízí ubytování i v chatkách. To, že cestovatelům Park4night zásadně zjednoduší život, již zkušení cestovatelé vědí. Hledání místa k přespání bez této možnosti totiž zabírá hodně času, o nějž se na cestách neradi připravujeme. Pokud totiž máte na dovolenou vymezený časový prostor, je logické, že jej chcete využívat co nejefektivněji, a ne objížděním neprověřených míst s rizikem, že vám uprostřed noci majitel pozemku zabuší na kapotu a pošle vás k čertu.

Počet míst uvedených v mapě se samozřejmě liší stát od státu, protože v některých z nich je volné stání omezeno, jiné státy jsou zase velmi benevolentní. Některé, například Dánsko, takový styl cestování dokonce podporují. Aplikace skvěle komunikuje se staženými mapami ve vašem mobilním telefonu a dovede vás bezchybně na vámi zvolené místo.

Vyzkoušejte tedy zmíněnou aplikaci, která je pro iOS i pro Android zdarma, užívejte cestování naplno a objímejte svět. Nezapomeňte ovšem na velmi důležitý aspekt, a tím je vaše morální povinnost, opouštět navštívené místo vždy čisté. A klidně posbírejte i odpadky po vašich neukázněných předchůdcích. Jen tak zajistíte, že uživatelé obytných vozů budou obecně bráni za komunitu, která má na svůj způsob cestování nárok.

Zdroj: redakce Obejmisvet.cz

Doporučené články